Titulní obrázek


Volvo XC90 čeká velká modernizace

Automobilka Volvo se rozhodla pro modernizaci modelu XC90. Toto SUV je na trhu již neuvěřitelných jedenáct let bez jakékoliv změny. Švédský výrobce zatím prozradil, že si na novinku počkáme minimálně dva roky.

Volvo XC90 je velmi úspěšný model. Tak úspěšný, že se ho žádná velká modernizace nedotkla už jedenáct let. Přesto se jeho nástupce už blíží. Automobilka připravuje novou platformu, která bude obdobou modulárního řešení Volkswagenu. Bude se jednat o základ, na kterém by měly vyjíždět další nové modely značky.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Automobilka Volvo si uvědomuje, že jsou pro ní důležité crossovery, takže již nechce dělat malá auta a spíše se soustředí právě na křížence kombíků, teréňáků, kupé a podobně. Přesto bude nové Volvo XC90 následovat vzor svého předchůdce. Neměli byste tedy čekat nějaké radikální změny. Uvnitř bude sedm sedaček a auto bude zaměřené hlavně na praktičnost.

O motorech se ještě nemluví, ale vedle dieselů a benzínových motorů se dá očekávat i hybrid. Staré Volvo XC90 však úplně neskončí. Jeho výroba se přesune do Číny. Zde bude s různými obměnami bude pokračovat dál. Volvo XC90 patří bezesporu mezi nejúspěšnější vozy.