Titulní obrázek


Volvo V40 Cross Country a R-Design

Volvo V40 R-Design je laděn sportovně. V interiéru moc změn není. Ovšem terénní Cross Country vás určitě uchvátí. Hlavně jeho motorizace.

Švédský výrobce Volvo v Paříži představil crossover V40 ve dvou úpravách, které se designově vymezují oproti standardnímu (a trochu obyčejnému) modelu.

První úprava je křiklavě modrá Rebel Blue patří modelu V40 R-Design. Vypadá sice jako ostrý model Polestar, ale to jen klame tělem. Jde o čistě sportovní paket, který má vpředu nový nárazník, dozadu se nastěhoval difusor a drobnou obměnou prošel i samotný interiér. Palety motorů se to nedotklo, rychle vypadající V40 můžete mít klidně se základním turbodieselem D2.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

To terénní verze Cross Country už si z motorů vybírá ty správné, a úprava se dotkla i podvozku. Začněme ale vzhledem. Kolem dokola najdete ochranné plasty, které ochrání karoserii před případným kontaktem v terénu i ve městě. O lepší průchodnost terénem se zaslouží podvozek zvýšený o 40 mm a pohon všech kol. Ten je bohužel k dispozici jen s vrcholným zážehovým pětiválcem T5.

Uvidíme, jaký ohlas bude mít novinka u zákazníků.