Titulní obrázek


Volvo se rozhodlo zmodernizovat šest svých vozů

Automobilka Volvo se rozhodla pro zmodernizování šesti svých modelů. Vozy se změní hlavně po technické stránce.

Změny se týkající hlavně modelů S60, V60, XC60, V70, XC70 a S60. Některé vozy projdou větším facelitftem, naopak některé jen drobným.

Nových prvnků si všimnete an první pohled u Volva S60 a V60 a terénní XC60, u kterých došlo ke sloučení světlometů. Diodový proužek je pryč, na jeho místo se natáhly hlavní světla. Jiné jsou linie nárazníku, tu a tam přibyl chromovaný proužek nebo lišta. Zbývající trojici aut přibylo více chromu.

Na čem se ale vkus neprojeví je technika v útrobách auta. Především tu máme přepracované motory se sníženou spotřebou, respektive emisemi. Toho ve finále využívá i V60 Plug-In Hybrid, který dokáže jezdit s emisemi 48 g/km. Na přesné specifikace všech motorizací si ale budeme muset počkat až do Ženevy.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Další modernizace se týkají interiéru, všech šest modelů se dočká multimediálního systému Sensus Connected Touch, se kterým se můžete skrze mobil připojit na internet. Mnohem častěji, než internet v autě, přijde k užitku infračervená technologie, díky které lze displej navigace ovládat i v rukavicích. 

No, určitě se máme na co těšit.