Titulní obrázek


Automobilka Volvo má nového designéra

Švédský výrobce Volvo má nyní silnější tým. Řady totiž obohatil designér, který pracoval na interiérch v Bentley. Po příchodu do nové automobilky začal pracovat na novém modelu XC90. A na co se můžeme těšit?

Severské automobilce Volvo se podařilo přetáhnout talentovaného designera pod svá křídla. Je jím Robin Page, který posledních 12 let strávil prací u Bentley. Že to vážně není žádný zelenáč dokazují interiéry Bentley Mulsanne a Continentalu, které má na svědomí.

Už teď má zcela jasno, kam se bude jeho práce vyvíjet. Robin chce stavět na typickém severském designu, celý dojem z vnitřku vozidla chce posunout na úplně jinou úroveň, než na jakou jsme byli dosud u Volva zvyklí. My si myslíme, že by interiérům Volva rozhodně neuškodilo drobné zjednodušení ovládacích prvků. Pokud by se k tomu přidal nádech luxusu, mělo by Volvo silnou zbraň proti německé trojce.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Prvního interiéru s podpisem nového designera bychom se mohli dočkat už u nové generace Volva XC90. Ta se má představit ke konci příštího roku, jezdit má na nové modulární platformě. Dokonce se prý dočkáme i hybridu.