Titulní obrázek


Volvo V60 Plug-In Hybrid

Již před časem se díky automobilce Peugeot podařilo spojit dieslový agregát s elektromotorem, poté přišlo Volvo s prvním hybridním autem spojujícím naftový motor a elektromotor.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Zároveň tu jde o Plug-In hybrid. Nespoléhá se tedy jen na rekuperaci brzděním, ale novou šťávu můžete dobít třeba přes noc ze zásuvky přesně tak, jak to umí například Prius Plug-In.

Pro ekologicky zaměřené bude jistě dobrou zprávou, že Volvo V60 Plug-In hybrid právě zamířil do výroby. Příští rok má Volvo v plánu vyrobit jen 1000 kusů a všechny už jsou rozebrané. Šanci máte nejdříve v roce 2014, kdy by se měla produkce navýšit až na 3000 kusů za rok.

Pod kapotou najdete osvědčený pětiválec o objemu 2,4 litru, který disponuje výkonem 215 koní a točivým momentem 440 Nm. Když se do hry zapojí i elektromotor s výkonem 70 koní a 200 Nm, dokáže hybridní Volvo V60 zrychlit na 100 km/h za 6,9 s.