Titulní obrázek


Volvo V40 získalo pět hvězdiček

V testu Euro NCAP Volvo V40 zazářilo. Bezpečnostní testy dopadly na jedničku, proto vůz dostal plný počet hvězd. Model má tedy nejen atraktivní design, ale i bezpečnost na vysoké úrovni. Ovšem v kategorii ochrany dětí by měla automobilka trošku přidat.

Předmětem testu bylo Volvo V40 1.6 diesel ve výbavě Kinetic s karosérií pětidvéřový hatchback s pohotovostní hmotností 1377 kg a volantem na levé straně. Bezpečnostní výbava testovaného exempláře obsahovala ESC, tříbodové bezpečnostní pásy s předepínačem a omezovačem síly na předních i zadních sedadlech, čelní airbag řidiče a spolujezdce, boční a hlavové airbagy a kolenní airbag řidiče. Vůz byl také vybaven připomínači nezapnutých bezpečnostních pásů na předních i zadních sedadlech a omezovačem rychlosti. Pro testy ochrany dětí byla pro obě figuríny pomocí bezpečnostních pásů instalována proti směru jízdy dětská autosedačka Volvo. Ochrana dospělých Prostor pro cestující zůstal během čelního nárazu stabilní.

Volvo poskytuje stejnou ochranu pro cestující různých výšek, sedících v různých pozicích. V40 získalo díky dobré ochraně všech částí těla maximální počet bodů. Figuríny 18měsíčního i 3letého dítěte byly umístěny proti směru jízdy v sedačce Volvo. Při bočním nárazu byly obě figuríny dobře chráněny. Airbag spolujezdce může být pro bezpečné umístění dětské sedačky proti směru jízdy deaktivován prodejcem Volvo. Za příplatek může mít také vůz instalován vypínač airbagu a řidič má jasný přehled o jeho stavu. Pod kapotou motoru je uložen systém s airbagem. Ten detekuje náraz do chodce a pro lepší ochranu jeho hlavy nadzdvihne kapotu. Vystřelený airbag zakryje sloupky čelního skla. V této kategorii získal maximální počet bodů.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Přední hrana kapoty poskytuje špatnou ochranu a nárazník převážně dobrou. V40 je volitelně vybaveno systémem detekce chodců AEB. Tento systém začne v případě nebezpečí nárazu do chodce nezávisle na řidiči brzdit. Standardním vybavením Volva V40 je systém elektronické stability. Dále je vůz vybaven připomínačem zapnutí pásů pro přední i zadní sedadla a omezovačem rychlosti. Není se tedy čemu divit, že vůz získal plný počet bodů.