Titulní obrázek


Volvo upřednostňuje pohodu za volantem

Vize švédské automobilky míří hodně vysoko. Budoucnost by prý mohla přinést hodně velkou pohodu za volantem! Předtavte si, že budete číst noviny pří řízení, kochat se okolím nebo si dokonce podřimovat.

V rychlosti kolem 85 kilometrů v hodině totiž nedávno otestovala svůj projekt SARTRE (Safe Road Trains for the Environment – Bezpečné silniční vlaky pro životní prostředí). O co jde? Několik vozů za sebou následuje "vodiče" v prvním autě a sestava kamer radarů a laserů zajišťuje takřka přesné kopírování "vodícího vozu".

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Historická zkouška, která proběhla ve Španělsku, byla mimořádně úspěšná. Společnost Volvo je také řádně nadšena. V projektu  testovala konvoj v okolí Barcelony. Během jednoho dne jsme ujeli 200 km a test dopadl dobře. Jsme skutečně nadšeni," říká Linda Wahlströmová z Volva. Výsledkem projektu by měl být podle Volva mimo jiné třeba plynulejší provoz.