Titulní obrázek


Volvo Trucks má novou aplikaci Dynafleet

Systém Dynafleet je ještě šikovnější, než dříve. Nyní totiž umožňuje dopravním společnostem řídit celý vozový park na dálku. Pro přenos informací si můžeme vybrat například chytrý telefon nebo tablet. Nová aplikace tak umožňuje velmi rychlý přístup k celé řadě informací k jednotlivým vozům v reálném čase.

Určení se zaznamená včetně přesné polohy, spotřeby paliva, času řízení i odpočinku řidiče, emisí a umístění Truck Center Volvo. Dle zástupců společnosti Volvo Trucks se s novou aplikací výrazně zlepšil přístup a navigace z mobilních zařízení. Rozhraní pro ovládání systému má být jednoduché, jasné a umožňovat uživatelům přístup k důležitým informacím prakticky kdykoliv a odkudkoliv. V kombinaci se školením řidičů mohou informace shromážděné prostřednictvím systému Dynafleet dopomoci ke snížení spotřeby paliva až o 7 %.

Díky spuštění nové aplikace Dynafleet - hodnocení palivové efektivnosti - lze dosáhnout dalších úspor. Sledováním spotřeby paliva vozidla a chování řidiče ve vozovém parku pomocí nové aplikace je možné vypočítat konkrétní výsledky u čtyř oblastí, kterými jsou předvídání a brzdění, využití motoru a převodovky, úprava rychlosti a volnoběh. Každý takový výsledek je pak možné blíže prozkoumat a analyzovat. Uživatelé mají mít přístup k výsledkům jak celé flotily, tak k výsledkům jednotlivých vozidel a řidičů v určitých časových obdobích. 

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Během tohoto roku chce společnost Volvo Trucks tuto funkci přidat do Dynafleet Online systému. Nová aplikace je k dispozici již nyní pro iPhone a iPad a lze ji zdarma stáhnout z Apple App Store. Nicméně pro tuto aplikaci je nutné mít spuštěné předplatné Dynafleetu. V posledních letech prodej výrazně vzrostl a dnes má Dynafleet více než 30.000 uživatelů, kteří jsou na systém připojeni ve srovnání s 11.000, které byly registrováni před dvěma lety. Systém je k dispozici v 19 jazycích na trzích jakými jsou Evropa, Brazílie, Austrálie, Maroko, Jihoafrická republika, Egypt a Spojené Arabské Emiráty.