Titulní obrázek


Volvo spolupracuje s čínskou společností Geely

V následujících letech se začne objevovat u vozů firmy Geely technika automobilky Volvo. Společně podepsali dohodu, která bude umožňovat tuto spolupráci.

Geely bude mít na základě smlouvy přístup k platformě pro vozy střední třídy, k systému kontroly kvality vzduchu v kabině a k blíže neupřesněné bezpečnostní technice. Sama Geely tvrdí, že tato technika jí pomůže ke zlepšení kvality jejích produktů a k možné expanzi na další trhy. Díky zkušenostem a financím Geely pak Volvo má mít díky této dohodě snazší pozici při rozšiřování svých aktivit na čínském trhu.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

A to může být pro švédského výrobce výhodné v době, kdy prodeje nových aut na evropském trhu klesají. Odborníci se každopádně obávají toho, že tato smlouva oslabí pozici Volva. Švédské značce ale nezbylo nic jiného, než dohodu podepsat, když je Geely jejím majitelem. Zatím není jasné, jaké plány má Geely s nově nabytou technikou. Možná budou chystat novou prémiovou značku, která bude používat techniku právě z dílny Volva.

Na jaře se mluvilo především o systému filtrování vzduchu v kabině a jeho kontroly, který se má velice hodit v čínských městech se znečištěným ovzduším. Geely má ve svém portfoliu vedle Volva čtyři značky – Emgrand, Englon, Geely a Gleagle. Emgrand nabízí především luxusnější vozy, Gleagle zase ty levné. Pod značkou Englon se v Číně prodává model TX4, tedy slavné londýnské taxi.