Titulní obrázek


Volvo je o krok napřed

Automobilka Volvo je od ostatních automobilek skoro vždy o krok dopředu. Již nějakou dobu testuje svůj projekt SARTRE. Váš vůz by totiž mohl řídit za vás.

V rychlosti kolem 85 kilometrů v hodině totiž nedávno otestovala svůj projekt SARTRE (Safe Road Trains for the Environment – Bezpečné silniční vlaky pro životní prostředí).

Několik vozů za sebou následuje "vodiče" v prvním autě a sestava kamer radarů a laserů zajišťuje takřka přesné kopírování "vodícího vozu".

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

"Historická zkouška, která proběhla ve Španělsku, byla mimořádně úspěšná," pyšní se švédská automobilka. V projektu  testovala konvoj v okolí Barcelony. "Během jednoho dne jsme ujeli 200 km a test dopadl dobře. Jsme skutečně nadšeni," říká Linda Wahlströmová z Volva.

Výsledkem projektu by měl být podle Volva mimo jiné třeba plynulejší provoz. Uvidíme, jak si se žhavou novinkou švédská automobilka i nadále poradí. Pro někoho to může být představa velmi lákavá. Pro někoho jiného například nuda a žádný požitek z jízdy.