Titulní obrázek


Kvůli slabé poptávce v Evropě pozastavuje Volvo na týden výrobu

S poklesem poptávky se potýká i Volvo Car Corporation. A to hlavně na evropských trzích, kde je výrazný pokles poptávky. Automobilka je tak nucena pozastavit výrobu automobilů ve svém hlavním závodě na západě Švédska na celý týden.

Výluku oznámila firma, kterou předloni koupila čínská společnost Geely. Upozornila, že neplánuje žádné změny u stálé pracovní síly závodu.

"Evropa je pro Volvo Car Corporation hlavním trhem. Pokračující recese přirozeně ovlivňuje poptávku po našich automobilech," uvedl finanční ředitel společnosti Jan Gurander, který firmu dočasně řídí. Týdenní odstávka výroby začne 29. října, napsala agentura Reuters.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Společnost Volvo Car Corporation hospodařila v prvním pololetí s čistou ztrátou 254 milionů švédských korun (přes 730 milionů Kč) po zisku 1,2 miliardy SEK před rokem. Automobilce klesl prodej o čtyři procenta na 221 309 vozů v důsledku dluhové krize v eurozóně.

Čínská Geely předloni koupila Volvo Car od americké společnosti Ford Motor za 1,8 miliardy dolarů (téměř 35 miliard Kč).